معرفی امکانات و قابلیتهای فلزیاب OKM EXP 4000

okm exp4000
 • دستگاه فلزیاب گنج‌یاب تصویری OKM EXP 4000

  سادگی و قدرت بالای این گنج‌یاب تصویری  OKM EXP 4000برای افراد مبتدی و حرفه ای، آن را در رتبه بهترین دستگاه، برای جستجوی دفینه قرار داده است .

  فلزیاب OKM EXP 4000 قابلیت تشخیص اتوماتیک آنتن GPR را دارد. بدین ترتیب با اتصال آنتن اوریجینال و ساخت خود شرکت OKM به آنتن GPR می توان هم از آسیب به خود دستگاه جلوگیری کرد و هم اینکه دستگاه بهترین کارایی را داشته باشد .

  قدرت نفوذ بالا در زمین:

  این فلزیاب تا 18 متر در زمین نفوذ می کند و هر گونه دفینه، تونل، خاک به هم خورده و لایه های سنگ و ساروج را بر روی صفحه مانیتور خود نمایش می دهد .

  با توجه به وصل بودن مانیتور به دستگاه، هر اسکنی همان لحظه روی صفحه مانیتور فلزیاب ظاهر می شود و تا ده اسکن (به مساحت دلخواه) را می توان در حافظه داخلی فلزیاب ذخیره کنید.

  ابتدا می‌توان از زمین مورد نظر چندین اسکن گرفت و بعد می توان برای بررسی بیشتر آنها را به کامپیو‌تر منتقل کرد.

  با وصل پروب سوپر سنسور به فلزیاب می‌توان اسکن بسیار دقیق‌تر و با کیفیت بالاتری انجام داد، همچنینDiscrimination  فلزیاب فعال ‌شده و کاربر می‌تواند یک محوطه وسیع را به سرعت جستجو کرده و از وجود فلز با ارزش مثل طلا و نقره و فلزهای بی‌ارزش مثل چدن و آهن، حفره یا اتاقک در محوطه مورد جستجوی خود مطمئن شود.

  بخش تفکیک (Discrimination): تقریبا می توان گفت که مثل اسکن زنده عمل کرده و سرعت و قدرت کار را بالا می‌برد و می تواند در تایید نتایج اسکن اصلی بسیار مفید باشد.

  وسایلی که می‌توان با هم یا جداگانه به فلزیاب OKM EXP 4000 اضافه کرد و کارایی آن را برای اهداف خاص خود ارتقاء داد، به شرح زیر می باشد:

  آنتن 25 سانتی متری:
  این آنتن بهترین انتخاب برای پیدا کردن اهداف کوچک تا عمق 12 متر می‌باشد. علاوه بر آن برای گرفتن یک اسکن دقیق و کامل دو طرف پروب باید یک فاصله از زمین داشته باشند. به این معنی که اگر یک طرف پروب با زمین 15 سانتی متر فاصله داشته باشد و طرف دیگر 5 سانتی متر اسکن دقیقی نمی‌توان انتظار داشت. به همین دلیل آنتن 25 سانتی متری مناسب‌ترین آنتن برای کار در مناطق صعب العبور، کوهستانی، جنگلی و… می‌باشد. چون به خاطر کوچک بودن آن کنترل فاصله از زمین دو طرف آن هم بسیار راحت‌تر است.

  آنتن 50 سانتی متری، 75 و 100 سانتی متری:
  از لحاظ کارایی این سه آنتن‌‌ همان کارایی آنتن 25 سانتی متری را دارند و تا‌‌ همان 25 متر نفوذ می‌کنند واندازه آن‌ها تاثیری در عمق نفوذ آن‌ها ندارند. برای زمین‌های مسطح و صاف بهترین انتخاب آنتن 75 و 100 سانتی متری هستند چون سطح بزرگی را می‌توان در یک مدت کوتاه اسکن کرد. به عنوان مثال مسافتی را که در یک رفت و برگشت آنتن 100 سانتی متری می‌توان اسکن کرد با یک پروب 25 سانتی متری 4 بار باید اسکن کرد تا آن سطح اسکن را پوشش بدهیم.
  اما اگر زمین شما مسطح نیست و امکان حفظ فاصله یکسان دو طرف پروب نیست استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌شود و بهتر است که از سوپر سنسور یا آنتن 25 سانتی متری استفاده کنید. مناسب‌ترین سنسور برای‌ فلزیاب OKM EXP 4000، همین آنتن است و سیستم بیسیک و گلد با این آنتن ارائه می‌شود.
  سیستم DDV یا سیستم فلزیاب:
  بهترین فلزیاب برای تفکیک فلزات و حذف فلزات بی‌ارزش تا عمق 2متر می‌باشد. با ولومی که روی دستگاه است می‌توان آن را تنظیم کرد که دنبال چه فلزی بگردد. مثلا می‌توانید آن را روی آلومنیوم یا طلا یا نقره تنظیم کنید تا فلزیاب فقط آن فلز را پیدا می‌کند.
  از آنجا که اکثر ناخالصی‌ها و آلودگی‌ها از سطح زمین تا عمق یک متری می‌باشند می‌توان برای حذف این ناخالصی‌ها استفاده کرد و‌‌ همان فلز انتخاب شده (مخصوصا طلا) را پیدا نمود.
  این سیستم با دادن سیگنال صوتی و علاوه بر آن با نشان دادن نمودار روی مانیتور یا عینک، پیدا شدن هدف را مشخص می‌کند.

  تونل سنسور:
  این یکی از پروب‌های عمودی دستگاه است که به همین صورت عمودی هم استفاده می‌شود.‌‌ همان طور که از اسم آن مشخص است برای پیدا کردن تونل، حفره و یا اتاقک مخفی به کار می‌رود. خیلی وقت‌ها هدف در عمق بسیار زیادی قرار گرفته و یک تونل یا مسیر مخفی برای رسیدن به آن ایجاد شده است. پیدا کردن این مسیر مخفی به معنای رسیدن به دفینه می‌باشد. به همین دلیل در این شرایط تونل سنسور قدرتمند آن، در یافتن حفره‌ها و محل‌های خالی بسیار مفید و مورد استفاده است. اندازه این سنسور 50 سانتی متر است.

  یکی از مفید‌ترین و قوی‌ترین سنسور‌ها برای تمام فلزیاب ‌ها می‌باشد. این وسیله عمق و کیفیت تصویر (رزولوشن) را بالا برده و حداقل تا 5 برابر کیفیت تصویر را بهتر کرده و عمق دستگاه را تا 18 متر افزایش می‌دهد. سیگنال‌های اضافی و پارازیت‌های خطا را هم حذف می نماید و تصویری با وضوح بالا و تقریباً بدون خطا نشان می‌دهد.
  در‌ای فلزیاب OKM EXP 4000 یکی از مفید‌ترین قطعات جانبی است که به دلیل استفاده بالای آن به همه خریداران توصیه می‌شود که آن را به همراه دستگاه خود خریداری کنند.
  با وصل آن به دستگاه بخش تفکیک دستگاه فعال شده و این بخش تا 25 متر در زمین نفوذ می‌کند و تا‌‌ همان عمق نفوذ تفکیک خوبی بین فلزات آهنی و غیر آهنی انجام می‌دهد و شما بلافاصله می‌توانید بفهمید که در زیر سوپر سنسور شما حفره یا فلز با ارزش یا فلز بی‌ارزش قرار دارد.
  چون سوپر سنسور سیگنال‌های خطا را حذف می‌کند استفاده از آن در نقاط ناهموار و سنگلاخ توصیه می‌شود.
  در سری EXP ها سوپر سنسور می‌توان در بخش مگنتومتر، تفکیک و اسکن زمین استفاده کرد.
  طول این سنسور یک متر است و به صورت عمودی استفاده می‌شود.

  ترمو اسکن:
  سنسور حرارتی و به عبارت بهتر ردیاب حرارتی و لیزری سری EXP این ردیاب یا سنسور را می‌توان به طور مستقل و یا در بهترین حالت استفاده با دستگاه‌های EXP می‌باشد، به کار برد. اگر با سری EXP ‌ها به کار برود بهترین نتیجه را خواهد داشت و تنها ردیاب حرارتی جهان است که تصویری است.
  این ردیاب به طور ایده ال برای پیدا کردن اطاقک، تونل و دفینه‌های بزرگ به کار می‌رود. چون دمای حفره و دفینه بزرگ با دمای اطراف آن تفاوت دارد و چون این دستگاه حساسیت بالایی در تشخیص تفاوت دمای دو نقطه دارد سریع آن موضوع را تشخیص داده و هم در عقربه پشت فلزیاب نشان می‌دهد و هم روی صفحه نمایش.

  فرستنده‌های VLF:

  این چهار فرستنده با ایجاد و ارسال یک موج خیلی قوی به داخل زمین همه فلزات موجود را باردار کرده و باعث می‌شود که سریع توسط فلزیاب ردیابی شوند. همچنین این کار سبب میگردد تا ناخالصی‌ها و مواد معدنی موجود در خاک که گاهی مواقع در اسکن تاثیر می‌گذارند، حذف شوند.
  استفاده از این فرستنده ‌ها به این صورت است که در 4 گوشه زمین قرار می‌گیرند و موج قوی مغناطیسی ایجاد می‌کنند. در این حالت بهتر است که هیچ وسیله الکترونیکی نزدیک آن‌ها نباشد چون امکان اینکه به آن‌ها صدمه بزنند، بسیار زیاد است. اما این موج موجب می‌شود که مواد معدنی موجود در خاک حذف شوند و فلز واقعی سریع توسط دستگاه شناسایی شود.

  • مشخصات فنی :
   • ولتاژ: 14.4-9.6 ولت، حداکثر توان 22 وات
   • وزن: 1500 گرم
   • دمای مناسب عملکرد: 50-0 درجه سانتیگراد
   • 57800 پالس در ثانیه
   • پردازشگر: 300 MHz INTEL i586-compatibel
   • حافظه کاری: 128MB RAM
   • حافظه مربوط به اطلاعات: 128MB
   • مدت زمان عملکرد: 3 ساعت
   • حداکثر عمق نفوذ مگنتومتر: 2 متر
   • حداکثر عمق نفوذ کاوش زمین: 25 متر
   • حداکثر عمق نفوذ جهت تشخیص نوع فلز: 25 متر
   • حداکثر عمق نفوذ برای ردیابی فلز: 2 متر

  Read more: https://azarpersian.com/fa/okm-exp-4000/#ixzz5RKhOI4jL

با ما تماس بگیرید:  09902571900           09356805454           44692001-021